Jak dojechać do Grecji?

Wspomnienia, zdjęcia, informacje

Lot samolotem nad Grecją

Jak dojechać do Grecji?

Polscy turyści pozornie nie mają lekko – nasz kraj wprawdzie położony jest nad morzem, jednakże jego temperatura jest na tyle niska, że wielu rodaków nie odważa się na kąpiel w jego toni, przez co zmuszeni są do wypoczynku w kurortach morskich innych krajów. Takich, jak chociażby Grecja, która od wielu, wielu lat jest jednym z ulubionych celów wakacyjnych podróży naszych rodaków. Warto zatem zastanowić się nad tym, jak najlepiej dostać się do Grecji, aby w relatywnie szybki i wygodny sposób cieszyć się wypoczynkiem.

Południowy kraniec Europy

Jak zapewne każdy absolwent polskiej szkoły wie, Grecja położona jest na południowym skraju półwyspu bałkańskiego i na tysiącach wysp, jakie do niej przynależą. Ścisłe południe Europy i klimat śródziemnomorski są więc podstawowymi wyróżnikami geograficznymi tego państwa. Sąsiadami Grecji są: Albania, Macedonia Północna, Bułgaria i Turcja. Bogata historia, wysoki poziom dawnej cywilizacji i nieopisany wprost wpływ na rozwój całej Europy, to cechy, które czynią z Grecji kraj konieczny do odwiedzenia dla turystów ciekawych świata.

Jednakże osoby, które wolny, wakacyjny czas pragną spędzić na wylegiwaniu się w pełnym słońcu na nadmorskiej plaży również nie będą narzekać. Liczona w tysiącach kilometrów linia brzegowa Grecji należy bowiem do jednej z najdłuższych w Europie. Nie powinno więc nikogo dziwić, że turystyka wypoczynkowa jest jednym z podstawowych źródeł dochodu greckiej gospodarki narodowej.

Czym do Grecji – samochód, autokar czy samolot?

Jak dojechać do Grecji – pytanie to zadają sobie wszyscy Ci, którzy planują najbliższy urlop w tym pięknym kraju. Odległość z Warszaw do granic Grecji to przeszło dwa tysiące kilometrów, poprzez kilka europejskich krajów, dawniej należących do grona państw demokracji ludowych. Dojazd do Grecji samochodem będzie zatem z pewnością wielkim przeżyciem, ale jednocześnie również i wielkim wyzwaniem. Mimo członkostwa w Unii Europejskiej sieć dróg w tych państwach wciąż nie jest bowiem ujednolicona i dobre odcinki, nadające się do szybkiej jazdy, przeplatają się z odcinkami o kiepskiej nawierzchni.

Z tym samym problemem wiąże się jazda autokarem, z tą jednakże różnicą, iż wszelkie niedogodności związane z kiepskimi drogami odczuwa się jako pasażer, a nie jako kierowca, uciążliwości takie są więc o wiele mniej istotne niż w przypadku jazdy samochodem. Pozostaje zatem wybór samolotu jako źródła transportu. Z pewnością jest to rozwiązanie najszybsze (lot trwa nie więcej niż dwie godziny), najwygodniejsze i zarazem najbardziej oblegane. Nie jest też tanie.

Planowanie podróży warto zacząć od wyboru środka transportu

Nie ma więc prostej odpowiedzi na tytułowe pytanie. Dla osób ceniących komfort i szybkość z pewnością najlepszym wyborem będzie lot samolotem, zwłaszcza, że w dzisiejszych czasach możemy znaleźć bardzo tanie oferty last minute. Opcją ekonomiczną, dla osób obdarzonych dużą cierpliwością i uporem najlepszy okaże się z kolei wybór samochodu, jak środka dojazdu do Grecji.

Wydaje się więc, że najbardziej optymalnym rozwiązaniem, zapewniającym sporo dawkę komfortu przy wciąż atrakcyjnym koszcie podróży, będzie dojazd do Grecji za pośrednictwem autokaru, jednak nie każdy lubi spędzać aż tak dużo czasu w podróży – wtedy pozostają atrakcyjne oferty lotów. Ostateczna decyzja należy jednakże do osoby, która się do dawnej Hellady wybiera. Nikt bowiem, tak jak ona, nie zna jej możliwości i upodobań.