Evia – błogi relaks w zacisznym otoczeniu

Wspomnienia, zdjęcia, informacje

Wyspa Evia w Grecji

Evia – błogi relaks w zacisznym otoczeniu

Położona na Morzu Egejskim Evia jest, zaraz po Krecie, drugą pod względem wielkości grecką wyspą, usytuowaną wzdłuż wschodniego wybrzeża Grecji kontynentalnej. Bujna roślinność, w przeciwieństwie do jałowego krajobrazu większości greckich wysp, przyciąga na Evię turystów pragnących wypocząć wśród zielonej przyrody i zapierających dech w piersiach widoków. Długie plaże, doskonałe warunki do uprawiania windsurfingu oraz lokalne atrakcje zapewnią udane i spokojne wczasy.

Evia – plaże, przyroda, co warto zobaczyć podczas wakacji na wyspie

Większą część Evii zajmuje skalisty górski masyw Dhirfis, który porośnięty jest lasami. Na terenach rolniczych uprawiane są zaś przede wszystkim oliwki i winorośle. Nie brakuje także szerokich pól bakłażanów, gajów figowych i pastwisk. Najczęściej występującymi gatunkami roślin na wyspie są: jodły, kasztany, pinie i platany. Miłośnicy pieszych wędrówek mogą wybrać się na trekking malowniczymi trasami, które wiodą przez okoliczne lasy. To doskonała okazja do bliskiego kontaktu z naturą i relaksu w zacisznym otoczeniu.

Osoby spragnione zaś błogiego relaksu nad brzegiem morza znajdą tu zarówno długie piaszczyste plaże, jak i skały oraz klify. Najpiękniejsze plaże znaleźć można w kurorcie Eretria, stanowiącym jedno z najważniejszych miast na wyspie. Wybierając się tutaj warto także zwiedzić ruiny starożytnego amfiteatru, zlokalizowane w pobliżu portu łaźnie oraz świątynię Izydy. Na pasjonatów zwiedzania moc wrażeń czeka też w miasteczku Limnia, gdzie znajduje się, pochodzący z VII w., klasztor Agios Nikolu. Turyści marzący o chwili relaksu powinni zaś pomyśleć o odwiedzeniu miejscowości Edipsos, znanej z występujących tutaj gorących źródeł o właściwościach leczniczych. Podczas wakacji na Evii nie można również zapomnieć o wspaniałym mieście Chalkidia, gdzie na uwagę zasługuje dawny meczet Emir Jade, Muzeum Archeologiczne, kościół Agia Paraskewi oraz synagoga z XIX w.

Evia – oaza spokoju dla spragnionych wypoczynku

Grecka wyspa Evia to raj dla turystów szukających chwili błogiego relaksu wśród zieleni, egzotycznego krajobrazu i słońca. Bajkowe plaże, czysta woda, liczne trasy do pieszych wędrówek oraz spokojne malownicze miasteczka, przyciągające mnogością zabytków sprawią, iż wakacje na Evii przyniosą moc niezapomnianych przygód.