Mykonos

Wspomnienia, zdjęcia, informacje

Greckie Mykonos

Mykonos

Mykonos to przeurocza, grecka wyspa, której piękno kojarzone jest ze zdjęciami z pocztówek. Należy ona do archipelagu Cyklad i jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w całym rejonie. Mykonos nazywane jest wyspą gwiazd, bowiem często można tu spotkać sławy z przeróżnych zakątków świata. To idealne miejsce dla miłośników nurkowania, osób kochających słońce i rajskie krajobrazy, a także dla wszystkich, którzy cenią sobie piękno przyrody.

Co warto zobaczyć na wyspie?

Jedną z niezaprzeczalnych atrakcji jest niewątpliwie stolica wyspy o tej samej nazwie. Miasto Mykonos kusi wspaniałymi widokami, labiryntem wąskich uliczek oraz piękną architekturą. Posiada ono dzielnicę nazwaną Małą Wenecją, w której wiele domów znajduje się bezpośrednio na morskiej toni.

Najpopularniejszym zabytkiem na wyspie jest zaś Paraportiani – kościół składający się z pięciu połączonych ze sobą świątyń. Warto również zobaczyć XVI-wieczne wiatraki, których można sporo odnaleźć w krajobrazie Mykonos. Bogaty zbiór kolekcji sztuki natomiast czeka w Muzeum Archeologicznym, a w północno-zachodniej części wyspy można odnaleźć niezwykłą latarnię morską Armenistis mającą 19 metrów.

Jedną z ciekawszych atrakcji tutaj są też niewątpliwie pelikany, z których niektóre są oswojone. Można je zobaczyć w wielu zakątkach na wyspie, przez co są kojarzone właśnie z Mykonos. Szukając odpoczynku zaś najlepiej wybrać się na jedną z piaszczystych plaż. Najpopularniejsze to Paradise, Agios Stefano, Ornos, Platis Gialos czy Super Paradise.

Mykonos to niezwykła wyspa pełna skarbów. Można tu uprawiać takie sporty wodne jak windsurfing, żeglowanie czy nurkowanie. Wspaniałym pomysłem na spędzanie wolnego czasu jest też trekking. Wieczorami zaś na gości czekają dyskoteki i kluby muzyczne, a także restauracje pełne pysznego jedzenia. Do Mykonos można się wybrać o każdej porze roku, choć najlepszym czasem na wakacje okaże się niewątpliwie okres od połowy maja do początku października. Wczasy na tej wyspie to prawdziwa przyjemność, pełna niespodzianek i słońca.