Skiathos

Wspomnienia, zdjęcia, informacje

Grecka Wyspa Skiathos

Skiathos

Skiathos to niezwykle urocza grecka wyspa, która znajduje się w zachodniej części Morza Egejskiego i należy do archipelagu Sporadów Północnych. Urzeka dziesiątkami plaż, turkusowym i krystalicznie czystym morzem oraz pięknem krajobrazów. To Wyspa Boskiego Wiatru, której charakterystycznym kolorem jest błękit symbolizujący szczęście. Ma jedynie 48 km kwadratowych, lecz to wystarczy, by zakochać się w tym miejscu.

Relaks przesycony pięknem i lekkością

Ta przepiękna grecka wyspa przyciąga przede wszystkim rajskimi plażami. Panują tu idealne warunki na kąpiele słoneczne – nie brak tu ani słońca, ani wspaniale ochładzającego wiatru, którzy łagodzi upały. Skiathos ma ponad 60 wyjątkowych plaż, z których niewątpliwą królową jest Koukounaries. Niestety trzeba się spodziewać tu mnóstwa turystów, co może nie sprzyjać wypoczynkowi.

Ze spokojniejszych zakątków warto na dłużej zatrzymać się na tych ulokowanych na północy – Lalaria, Asselinos czy Port Kserksesa będą wspaniałym wyborem. Jednocześnie bajeczny zachód słońca czeka na Agia Eleni, a przystanią nudystów okazała się Small Banana. A to tylko kilka propozycji.

Interesujące miejsca, czyli co warto zobaczyć

Skiathos dzieli się na dziką, północną część wyspy (idealną do plażowania i romantycznych schadzek) oraz turystyczną, południową, na której czeka wiele ciekawych zakątków. Jednym z nich jest Port w mieście Skiathos, a także główna ulica – Papadiamantis pełna klimatycznych i wąskich zakamarków. W metropolii tej czeka także pełen niezwykłych widoków Półwysep Bourtzi oraz Cerkiew Świętego Mikołaja, choć to dopiero początek.

Na Wyspie Boskiego Wiatru można podziwiać również niesamowicie klimatyczne klasztory. Jednym z nich jest Evangelistria znajdujący się w dolinie Lehuoni. Piękny jest także klasztor Panaghia Kounistra, który powstał na pamiątkę cudu związanego z ikoną mającą tę samą nazwę.

Wyspa Skiathos kojarzona jest nie tylko z błękitem, ale i niezwykłą radością i optymizmem. Nawet w trudnych czasach okupacji mieszkańcy wierzyli w jej wolność i niezależność. Dziś można spokojnie cieszyć się jej pięknem i wspaniałą pogodą. Zwiedzać i leniuchować na plaży. Skiathos pełna jest niespodzianek i możliwości spędzania wolnego czasu.