Wyspa Leukada

Wspomnienia, zdjęcia, informacje

Wyspa Leukada

Na Morzu Jońskim znajduje się niewielka wyspa o górzystym terenie, czyli Lefkada. Jeśli ktoś planuje spędzić wakacje w Grecji, nie lubi tłumów, liczy na malownicze widoki, powinien pomyśleć właśnie o tym niezwykłym miejscu. Zachęca turkusową i ciepłą wodą, białymi klifami, obfitą roślinnością. Lefkada ma do zaoferowania wiele atrakcji pomimo swojej niedużej powierzchni.

Jakie atrakcje turystyczne skrywa
Wyspa Leukada?

W przypadku wyspy Lefkada można liczyć na naturalne piękno. Piaszczyste plaże zachęcają do spacerowania, ciepła woda sprzyja aktywnemu wypoczynkowi. Jest to jedna z najpiękniejszych wysp w południowej Europie. Do atrakcji zalicza się Porto katsiki. Jest to urocza plaża u podnóża majestatycznych klifów. Składają się na nią białe kamienie, które w połączeniu z turkusowym morzem tworzą piękny widok. Atrakcją jest także średniowieczny zamek Agia Mavra. Pomimo tego, że oblegano go wielokrotnie, to nadal można liczyć na podziwianie dobrze zachowanych murów.

Zamek pełnił funkcję obronnej warowni. Obecnie na jego terenie organizowane są rozmaite wydarzenia kulturalne. Warto odwiedzić także jeden z najpiękniejszych kurortów na wyspie. Jest nim Sivota. Luksusowe jachty robią ogromne wrażenie. Kurort znajduje się w malowniczej zatoce, którą pokrywają lasy piniowe. Będzie to rewelacyjna opcja dla osób, które pragną wypocząć w spokoju, spróbować lokalnych przysmaków. Atrakcją Lefkady jest także klasztor Faneromeni na wzgórzu, w którym mieści się obecnie muzeum kościelne. Ogromne wrażenie robią również wodospady Domasarii.