Wyspa Paros – opis i atrakcje turystyczne

Wspomnienia, zdjęcia, informacje

Wyspa Paros – opis i atrakcje turystyczne

Wakacje na Cykladach to świetna opcja dla osób, które chciałby wyjechać do Grecji. Jedną z najpopularniejszych wysp jest Paros. Stanowi świetne miejsce do uprawiania sportów wodnych, plażowania, podziwiania pięknej architektury. Nie brakuje obszarów dobrze rozwiniętych turystycznie i zakątków nieskomercjalizowanych. Można liczyć na zabytki, malownicze krajobrazy, ciepłą wodę, piaszczyste plaże i wspaniałe warunki pogodowe.

Co skrywa Wyspa Paros?

Paros jest wyspą stanowiącą część archipelagu Cyklad na Morzu Egejskim. Szerokie, piaszczyste plaże rozciągają się na setki kilometrów. Można podziwiać piękną naturę, rozkoszować się smakiem lokalnych potraw. W Paros możliwe jest również zobaczenie tradycyjnej architektury greckiej. Będzie to świetne miejsce dla osób, które lubią ciepło. Opalać można się już w kwietniu. Lato trwa aż do października, a temperatury nie spadają poniżej 20 stopni Celsjusza. Lipiec i sierpień to najgorętsze miesiące.

Na sprzyjające warunki pogodowe można liczyć nawet w listopadzie. Zimą temperaturę również są plusowe. Pod kątem turystycznym najlepiej odwiedzić Paros w czerwcu, lipcu lub sierpniu. Jeśli ktoś nie lubi upałów, to warto zaplanować urlop na maj, wrzesień lub październik. W stolicy Paros znajduje się mnóstwo zabytków architektury bizantyjskiej i weneckiej. Warto przyjrzeć się z bliska ruinom zamku, cerkwi Ekatontapiliani, sanktuarium Apollina Delijskiego, świątyni ku czci Asklepiosa, starożytnym kamieniołom. Dzieła sztuki czekają na turystów w muzeum bizantyjskim. Jest także mnogość zjawiskowych plaż, które ciągną się kilometrami.