Zakynthos

Wspomnienia, zdjęcia, informacje

Grecka Wyspa Zakynthos

Zakynthos

Piękne widoki, małe klimatyczne zatoczki ze złotymi, piaszczystymi plażami, a także niesamowite miejsca pełne cudownych niespodzianek to właśnie Zakynthos. Znajduje się tu także interesująca Zatoka Wraku, gdzie jak sama nazwa wskazuje można zobaczyć wrak statku znajdujący się na plaży osłoniętej przez skały.

Najważniejsze kurorty na Zakynthos

Miejscowość Laganas jest głównym kurortem na wyspie Zakynthos i to właśnie tutaj, na niektórych odcinkach znajdują się miejsca lęgowe żółwi Caretta Caretta. Wielość hoteli, restauracji oraz klubów zachęca do zabaw aż po sam świt. Znajduje się tu także długa, piaszczysta plaża, która jest zarazem częścią Morskiego Parku Narodowego. Spokojniejszą częścią kurortu jest plaża Kalmaki.

Najstarszym kurortem na wyspie jest zaś Argassi, które oferuje wiele ślicznych restauracji i tawern oraz możliwość uprawiania sportów wodnych. Plaża jest tutaj piaszczysto-żwirowa, a bogata baza noclegowa zachęca do pozostania. Bardziej piaszczyste plaże znajdują się zaś w miejscowości Tsilivi, gdzie można skorzystać z wielu atrakcji takich jak lunapark, bilard czy odwiedzenie Muzeum Morskiego.

Będąc w mieście Zakynthos warto zobaczyć Kościół Św. Dionizosa, będącego patronem wyspy. Wewnątrz znajdują się szczątki świętego, a obok kościoła można podziwiać zabytkową dzwonnicę. Większość budowli sakralnych na wsypie powstało w stylu weneckim, co oznacza, że dzwonnica wybudowana została na zewnątrz, obok kościoła.

Nad miastem górują dwie skarpy, na jednej znajduje się zamek i osada Bohali. Rozciąga się też piękny widok na miasto.
Niesamowitym miejscem są błękitne groty, które znajdują się na przylądku Skinari. Podziwiać je można w czasie półgodzinnego rejsu. Uważane są za jedne z najpiękniejszych miejsc na świecie. Są one utworzone z naturalny sposób z łukami powstałymi w wyniku erozji. Tutaj również warto zobaczyć dwa piękne wiatraki.

Także cypel Keri jest perełką w czasie zwiedzania wyspy. Widok, który z niego można zobaczyć jest tak urokliwy, że aż zapiera dech w piersiach. Rozciąga się bowiem na pięknie zachodnie klify.

 

Autor: Dorota Rzagień