Kefalonia

Wspomnienia, zdjęcia, informacje

Grecka Wyspa Kefalonia

Kefalonia

Kefalonia to największa wyspa w archipelagu Wysp Jońskich. Wciąż jeszcze nieodkryta opiera się turystyce masowej, więc stanowi idealne miejsce dla wszystkich tych, którzy niespecjalnie przepadają za tłumami i komercją. Wyspa ta czaruje niesamowitym pięknem plaż, dziką przyrodą, urokliwymi zatoczkami oraz cudownym spokojem wpisanym w tradycyjną grecką atmosferę.

Kefalonia posiada plaże, które zaliczane są do jednych z najpiękniejszych w całej Europie. Oblewane turkusową wodą, wśród klifów i zatok robią wrażenie. Najczęściej fotografowaną plażą jest Myrtos, jednakże niemal każda z plaż może zachwycić. Jedne są ogromne, inne malutki wyglądem przypominając te z pocztówek.

Prócz drobin nadmorskiego piasku Kefalonia obfituje także w miejsca ciekawe turystycznie. Jednym z nich jest niewątpliwie Jaskinia Melissani. Została ona odkryta dopiero po trzęsieniu ziemi w latach 50. XX wieku. Wtedy bowiem odsłoniła się część groty. Jaskinia ta, oblewana seledynową tonią była niegdyś miejscem kultu. Dziś przede wszystkim można w niej podziwiać przepiękne jezioro.

Warto także zobaczyć Jaskinię Drogarati, która jest niczym dzieło sztuki a to za sprawą stalagmitów i stalaktytów, które zachwycają swoimi kształtami i barwą. Poza tym jaskinia ta ma także wspaniałą akustykę, dlatego też organizowane są tutaj koncerty. W miejscu tym śpiewali tacy artyści jak Luciano Pavarotti czy Maria Callas.

Ciekawym miejscem jest także Klasztor Agios Gerasimos. Świątynia ta pochodzi z XVI wieku, a w jej wnętrzu w srebrnym sarkofagu znajdują się szczątki patrona wyspy – Gerasimosa. W czasie wakacji na cześć świętego przechodzi procesja, w czasie której nad głowami leżących na ziemi ludzi podaje się szczątki Gerasimosa, co ma przynieść szczęście na kolejny rok.

Prócz zwiedzania oraz plażowania Kefalonia jest także wspaniałym miejscem na aktywny wypoczynek. Można tutaj żeglować, bowiem warunki są wręcz idealne, nurkować czy też wybrać się na wycieczkę kajakiem. Wyspa ta bowiem pełna jest atrakcji i każdy niewątpliwie znajdzie tu coś dla siebie.

Polecam przeczytać relację z wakacji na Kefalonii i zobaczyć kilka fajnych fotek – http://dania-kontra-ania.blogspot.com/2014/12/wakacje-na-kefalonii.html